Wydawca treści Wydawca treści

WYNIKI VI LEŚNEGO BIEGU PSZCZELIM SZLAKIEM

VI Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za nami. Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie!

Partnerami organizacyjnymi VI Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem byli: Wojewódzki Związek Pszczelarski w Krakowie, Wójt Gminy Łabowa oraz Pasieka Barć w Kamiannej.

Podczas imprezy zorganizowano specjalnie zaaranżowane, cieszące się ogromnym zainteresowaniem stoisko edukacyjno-promocyjne, w którym każdy mógł zapoznać się z tajnikami pracy leśnika oraz wziąć udział w konkursach wiedzy ekologicznej z nagrodami. Atrakcyjne stoisko promocyjne z produktami pszczelimi zorganizował również Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie.

Dziękujemy wszystkim za miłą, koleżeńską atmosferę, sportowego ducha walki, chęć wsparcia potrzebującego pomocy Tobiaszka oraz uśmiech na waszych twarzach.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie FB biegu: https://www.facebook.com/pszczelimszlakiem

W załączeniu poniżej podajemy wyniki poszczególnych biegów.


Program VI Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem

Nadleśnictwo Nawojowa zamieszcza, poniżej program VI Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem

Wielkie odliczanie do VI edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem jeszcze trwa, ale pozostało już zaledwie 3 dni do tej wspaniałej imprezy. Na bramie startowej stanie około 260 zawodniczek i zawodników. Poniżej program imprezy biegowej:

 

PROGRAM

VI Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 18 maja 2019 r.

Wiata Feleczyn (powyżej Gospodarstwa Szkółkarskiego Feleczyn)

800 – 1000     - otwarcie biura zawodów i weryfikacja uczestników biegów głównego, na 5 km i biegów towarzyszących (biegów dla dzieci)

          1015    - oficjalne otwarcie zawodów

          1025    - biegi towarzyszące – start w kolejności:

  • K, M – dzieci urodzone w 2014 r. i młodsze
  • K, M – dzieci urodzone w latach 2010 - 2013
  • K,M – dzieci urodzone w latach 2007 - 2009
  • K,M – młodzież urodzona w okresie 2003.05.19 - 2006

1045 – 1115      - ogłoszenie wyników, dekoracja po rozegraniu biegów towarzyszących

1130    - start biegu głównego (jednocześnie wszystkie kategorie wiekowe)

            1140 -  start biegu na 5 km (jednocześnie wszystkie kategorie wiekowe)

            1330    - ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

                     - zakończenie zawodów 

 

W przypadku wcześniejszego ukończenia biegu, przez wszystkich uczestników, organizator dopuszcza możliwość zmiany godziny ogłoszenia wyników i dekorację zwycięzców przesunąć na wcześniejszą porę.
W takim przypadku spiker będzie o tym fakcie wcześniej informował.

Informujemy,  że jeszcze wielu zarejestrowanych osób nie dokonało opłaty startowej, bądź nie przesłało potwierdzenia wykonania przelewu na adres: lesnybieg.nawojowa@gmail.com Proszę o dopełnienie tej formalności w najbliższym czasie, bądź w dniu zawodów wrzucając należność do specjalnie przygotowanych puszek na wskazany cel charytatywny.

 

Zachęcamy do pobrania wzoru zgody rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w biegu oraz dostarczenie wypełnionego dokumentu do biura zawodów (materiały do pobrania poniżej). To znacznie usprawni wypełnianie formalności w dniu zawodów. Odpowiedzialność za wiarygodność danych dziecka spoczywa na rodzicu/opiekunie prawnym.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

również

na stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Nawojowa

czynne w godzinach 900 – 1400

Materiały do pobrania


Przedłużamy zapisy do 12.05.19 !!! VI Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

Drodzy Biegacze i Biegaczki ! Uruchomiony został formularz zgłoszeniowy na VI edycję Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem - zapraszamy serdecznie do zapisów !!

    Nadleśnictwo Nawojowa już dzisiaj zaprasza wszystkich zwolenników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, aktywnych biegaczy, osoby które chcą zadebiutować w dziedzinie biegów na kolejną edycję Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem, która odbędzie się 18 maja 2019 (sobota).  Zachęcamy do rezerwacji terminu w Państwa kalendarzach zajęć i imprez.

    Tegoroczna edycja ma wymiar charytatywny. Dzięki Waszem wielkim sercom przyczyniliśmy się do pomocy Wojtusiowi Polańskiemu z Uhrynia, choremu na nerwiaka zarodkowego współczulnego. Właśnie otrzymaliśmy informację, że potrzebna na leczenie tego chłopca kwota została już uzbierana. W związku z tym bardzo prosimy aby wpisowe w formie darowizn (min.40 zł - biegi 10 i 5 km oraz min. 15 zł - biegi dzieci) od dzisiaj wpłacać na rzecz pomocy innego bardzo ciężko chorego małego mieszkańca gminy Łabowa - Tobiaszka z Roztoki. Dziecko cierpi na trudnego w leczeniu nowotwora mózgu .

Opłaty startowe uiszczane będą jako darowizna na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, która koordynuje pomoc powrotu do zdrowia małego Tobiaszka. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest wniesienie darowizny w kwocie co najmniej 40 zł na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba na rachunek: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 z dopisikiem: 2122 pomoc dla Tobiaszka Barana, imię i nazwisko zawodnika. Pamiętajmy, że dla tego doświadczonego przez los malca liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc finansowa. Im liczniej staniemy w dniu 18.05.2019 r. na bramie START/META tym bardziej pomożemy Tobiaszkowi zrealizować jego dziecięce marzenia. Mamy nadzieję, że cel charytatywny imprezy pozwoli Wam przedłożyć udział w VI Leśnym Biegu Pszczelim Szlakiem ponad inne zaplanowane w tym dniu zajęcia i obowiązki.

     Zapisów (do 12.05.2019 r.!!!) można dokonać klikając w linki: https://dostartu.pl/vi-lesny-bieg-pszczelim-szlakiem-v3234.pl.html (dotyczy biegów na 5 i 10 km) lub https://dostartu.pl/vi-lesny-bieg-szlakiem-pszczelim-biegi-towarzyszace-dzieci-i-mlodziezy-v3236.pl.html (dotyczy biegów dla dzieci i młodzieży).

Pamiętajcie, że w pokonaniu choroby Tobiaszka liczy się również czas, dlatego zachęcamy do zgłaszania uczestnictwa w zawodach i uiszczania opłat na konto fundacji jak najszybciej !!!

    Na wszystkich uczestników jak co roku czekają miłe upominki, natomiast dla najlepszych zawodników przewidziane są atrakcyjne nagrody. Trasa tegorocznej edycji biegu podobnie jak w roku ubiegłym będzie wyznaczona ze STARTEM i METĄ przy wiacie na Feleczynie (leśnictwo Feleczyn, powyżej gospodarstwa szkółkarskiego FELECZYN). Szczegóły organizacyjne podane są w załączonym poniżej Regulaminie biegu.

Proszę potraktować informację zawartą w Regulaminie biegu dotycząca pomocy Wojtusiowi Polańskiemu za nieaktualną! Od dzisiaj pomagamy Tobiaszkowi Baranowi !!!

 

 


Patronat honorowy oraz plany tras biegowych i ich proflile

Uczestnicy VI edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem! Dostępne są już mapki z planami tras biegowych oraz ich profilami podłużnymi.

Miło nam Państwa poinformować, że Patronat Honorowy nad VI Leśnym Biegiem Pszczelim Szlakiem objął Dyrektor Reguionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

    

Parametry te nieco odbiegają w niewielkim stopniu od wartości zawartych w Regulaminie biegu co jest związane z pracami leśnymi prowadzonymi na terenie leśnictwa FELECZYN i koniecznością niewielkiej modyfikkacji przebiegu tras.

Parametry tras oraz ich przebieg uzależnione są od ukształtowania terenu, istniejącej sieci dróg leśnych i szlaków zrywkowych, ich stanu technicznego oraz lokalizacji wiaty turystycznej Feleczyn jako centralnego miejsca wydarzenia.

 

Szczegółowy przebieg tras i ich profili dostępny w załącznikach poniżej.

 

Materiały do pobrania


Wyniki IV Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem

IV Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem przeszedł do historii. Dziękujemy  Państwu za liczną obecność i sportowego ducha walki, który spowodował, że Kamianną wypełniła wspaniała atmosfera połączona z przyjacielską rywalizacją.

Dużym sprzymierzeńcem sobotniej rywalizacji okazała się pogoda, dzięki której zawodnicy po męczącym starcie mogli się regenerować korzystając z przyrodniczych walorów Kamiannej.

Poniżej prezentujemy wyniki uczestników biegu.

IV Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

PROGRAM IV Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 13 maja 2017r.

Dolna stacja wyciągu narciarskiego  Kamianna-Ski

800 – 1000     - otwarcie biura zawodów i weryfikacja uczestników biegu głównego i biegów    

                        towarzyszących (biegów dla dzieci)

          1015    - oficjalne otwarcie zawodów

          1030    - biegi towarzyszące – start w kolejności:

  • K, M – dzieci urodzone w 2007 r. i młodsze
  • K, M – dzieci urodzone w latach 2004-2006
  • K,M – dzieci urodzone w latach2001-2003

                1100      - ogłoszenie wyników, dekoracja (biegi towarzyszące)

          1130    - start biegu głównego (jednocześnie wszystkie kategorie wiekowe)

          1345    - ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

                     - rozlosowanie nagród rzeczowych wśród wszystkich uczestników biegu głównego

                     - zakończenie zawodów 

 

UWAGA!

W przypadku wcześniejszego ukończenia biegu, przez wszystkich uczestników, organizator dopuszcza możliwość ogłoszenia wyników i dekorację zwycięzców przesunąć na wcześniejszą porę.
W takim przypadku spiker będzie o tym fakcie wcześniej informował.

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

również

na stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Nawojowa oraz dmuchany plac zabaw przed Domem Pszczelarza

czynne w godzinach 900 – 1400

 

Poniżej przedstawiamy miejsca postojowe uczestników IV LEŚNEGO BIEGU PSZCZELIM SZLAKIEM 2017.

  


13.05.2017 r. Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

Zmiana trasy Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2017

Szanowni uczestnicy IV LEŚNEGO BIEGU PSZCZELIM SZLAKIEM 2017.
Ze względu na utrzymujące się już od kilkunastu dni niekorzystne warunki atmosferyczne zmianie uległ przebieg trasy. Przedstawiamy tegoroczną mapę trasy oraz jej profil. Długość całkowita ok. 10,4 km. 


Przygotowania do IV edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2017

Przygotowania do IV edycji Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2017 nabierają tempa!

Biegaczki i Biegacze! Pamiętajcie o wpisaniu naszej imprezy w swoim biegowym kalendarium!

Termin: 13 maja 2017
Miejsce: Kamianna (start i meta przy stacji narciarskiej Kamianna)
Wkrótce zamieścimy regulamin oraz szczegółowe informacje o terminach zapisów.


Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

W dniu 11 maja 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Nawojowa w Kamiannej odbył się l Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

I Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem przeszedł do historii. Dziękujemy  Państwu za liczną obecności i sportowego ducha walki, który spowodował, że Kamianną wypełniła wspaniała atmosfera połączona z przyjacielską rywalizacją.

Najmłodszych biegaczy na trudnej, górskiej trasie ścigało się  56 dziewcząt i chłopców

Na starcie zawodów na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników, wśród których nie zabrakło czołowych biegaczy górskich z naszego kraju. Jednak największe emocje towarzyszyły rywalizacji najmłodszych biegaczy. W trzech kategoriach wiekowych, na trudnej, górskiej trasie ścigało się  56 dziewcząt i chłopców przepełnionych wolą walki i zwycięstwa.

Na dystansie 10 km stanęło 212 uczestników

Dużym sprzymierzeńcem niedzielnej rywalizacji okazała się pogoda, dzięki której zawodnicy po męczącym starcie mogli się regenerować korzystając z przyrodniczych walorów Kamiannej.

Aby wspomnienia z I Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem pozostały z Państwem na dłużej na naszej stronie znajdziecie zdjęcia i linki do  relacji filmowej z zawodów.

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia ścieżek przyrodniczych Nadleśnictwa Nawojowa zarówno podczas rodzinnych spacerów jak również treningów biegowych, które pozwolą jeszcze lepiej przygotować się do startu w przyszłorocznej edycji  Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem.

DARZ BÓR!


III Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem

Kolejna III już edycja Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem pod Honorowym Patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie za nami.
Bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie!

Partnerami organizacyjnymi Leśnego Biegu Pszczelim  Szlakiem byli: Polski Związek Pszczelarski wraz z Domem Pszczelarza w Kamiannej, Pasieka Barć w Kamiannej, Stacja Narciarska Kamianna-Ski oraz Wójt Gminy Łabowa.

Opis  wydarzenia :

Impreza odbyła się w  dniu 08.05.2016 r. pod hasłem kampanii Lasów Państwowych: „Trenuj w lesie". W ramach wydarzenia zorganizowano górsko-przełajowy, anglosaski bieg na 10 km oraz biegi towarzyszące na krótszych dystansach (dla dzieci i młodzieży). Patronami medialnym imprezy byli:  portal sądeczanin.info oraz miesięcznik pszczelarz polski.

Podczas targów pszczelarskich nadleśnictwo zorganizowało specjalnie zaaranżowane cieszące się ogromnym zainteresowaniem stoisko edukacyjno-promocyjne, w którym każdy mógł zapoznać się z tajnikami pracy leśnika oraz wziąć udział w konkursach wiedzy ekologicznej z nagrodami.

BIEG.

Zarejestrowani zawodnicy uczestniczyli w atrakcyjnym biegu, którego trasa prowadziła m.in. przygotowanymi wcześniej ścieżkami przyrodniczo-edukacyjnymi, prezentującymi biegaczom pszczołę miodną i pszczelarstwo. W rywalizacji na krótszych dystansach mogli się także zmierzyć najmłodsi wielbiciele biegania, których wiek rozpoczynał się już od 3 lat.

Impreza odbyła się zgodnie z planem i w ocenie wielu osób osiągnęła bardzo wysoki poziom. Dzięki otrzymanym bardzo pozytywnym komentarzom przekazywanym zarówno osobiście jak i za pośrednictwem Facebook- owego profilu naszego bieguhttps://www.facebook.com/pszczelimszlakiem jesteśmy przekonani o pełnym sukcesie przedsięwzięcia.

Pomimo deszczowej aury listy startowe biegu głównego zamknęły się na 186 uczestnikach, a w rywalizacjach młodszych kategorii zarejestrowano 110 dziewcząt i chłopców.

Każdy zawodnik otrzymał atrakcyjny pakiet startowy zawierający m.in. materiały edukacyjno-promocyjne dot. Lasów Państwowych oraz tutejszego LKP; a najlepsi zostali nagrodzeni nagrodami  pieniężnymi i rzeczowymi. Muzyczną oprawę ceremonii medalowej zapewnili trębacze Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa odgrywając fanfary na cześć nagradzanych.

Galeria zdjęć

Wyniki biegu.


II EDYCJA LEŚNEGO BIEGU

P R O G R A M Leśny bieg pszczelim szlakiem 10 maja 2015r.

Dolna stacja wyciągu narciarskiego Kamianna - Ski

  800-1000  - otwarcie biura zawodów i weryfikacja  uczestników biegu głównego i biegów
                       towarzyszących (biegów dla dzieci).

         1015   -  oficjalne otwarcie zawodów.

         1030   -  biegi towarzyszące – start w kolejności:

·         K1, M1 – dzieci urodzone w 2005r. i młodsze,

·         K2, M2 – dzieci urodzone w latach 2002-2004,

·         K3, M3 – dzieci urodzone w latach 1999-2001.

         1130  -  start biegu głównego (jednocześnie wszystkie kategorie wiekowe).

         1330  -  zamknięcie mety.

Scena przed Domem Pszczelarza

         1330  -  Koncert Zespołu Sygnalistów Nadleśnictwa Nawojowa.

         1345  -  Ogłoszenie wyników, dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród.

                   -  Rozlosowanie nagród rzeczowych wśród uczestników biegu głównego.

                   -  Zakończenie  zawodów.

 

UWAGA:

Od godziny 1100 z parkingu obok Domu Pszczelarza będzie kursował  bus na parking leśny Jaworynki. Parking  znajduje  się  przy  trasie  biegu głównego co  daje  możliwość  kibicowania  biegaczom.

Na parkingu, w ramach dni otwartych funduszy europejskich, prezentowany będzie,  zrealizowany  przez  Lasy  Państwowe,  Program  Małej Retencji Górskiej.

 

Materiały do pobrania


Wysokie lokaty Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2014 w plebiscycie najlepszy bieg górski 2014

Wysokie lokaty Leśnego Biegu Pszczelim Szlakiem 2014 w plebiscycie najlepszy bieg górski 2014

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji plebiscytu organizowanego przez portal biegigorskie.pl nasz bieg uzyskał bardzo dobre wynik w dwóch kategoriach.

W kategorii najlepszy bieg anglosaski - spośród 32 biegów zdobyliśmy wysokie 5 miejsce!

W kategorii debiut roku - spośród 10 biegów uzyskaliśmy 4 miejsce dosłownie ocierając się o podium!

 

Szczegóły na stronie http://www.biegigorskie.pl/zlote-kozice-rozdane/

Wszystkim bardzo dziękujemy za oddane głosy a zwycięzcom gratulujemy.