Lista aktualności Lista aktualności

XV Konkurs plastyczny

Nadleśnictwo Nawojowa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapraszają do udziału w XV Konkursie plastycznym

Tegoroczna edycja konkursu przebiega pod hasłem: "Pożyteczna rola owadów w lesie".

      Celem konkursu jest zwrócenie uwagi uczestników na rolę owadów w lesie, który jest jednym z wielu elementów środowiska przyrodniczego. Tematyka konkursu ma za zadanie w szerszym ujęciu na zwrócenie uwagi na bioróżnorodność, której zachowanie jest jednym z podstawowych postulatów prowadzonej przez Lasy Państwowe trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej.

Mamy nadzieję, że wybrany temat pozwoli uczestnikom w pełni wyrazić własne spostrzeżenia i odczucia dotyczące tych najmniejszych mieszkańców lasów, których rola jest nieoceniona w prawidłowym funkcjonowaniu różnych ekosystemów, również ekosystemów leśnych.

      Serdecznie zapraszamy dzieci przedszkolne oraz dzieci i młodzież szkolną i gimnazjalną z terenu zasięgu działania Nadleśnictwa Nawojowa tj. części Nowego Sącza, miasta i gminy Grybów, gmin: Łabowa, Nawojowa, Kamionka Wielka oraz Krynica-Zdrój do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu.

    Przypominamy, że autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzni na uroczystym wręczeniu nagród, które odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz. 11ºº na biwaku Nadleśnictwa w uroczysku Feleczyn (Łabowa). W tym dniu – do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie dzieci, które wykonywały prace konkursowe.

Termin nadsyłania prac upływa z dniem 24.05.2019 r. (prace nadesłane po tym terminie nie bedą ocenoane).

Szczegóły zawarte są w załączonym poniżej Regulamninie konkursu.