Lista aktualności Lista aktualności

Pielgrzymka leśników, myśliwych oraz pracowników służb ochrony przyrody

W dniu 04.08.2018 r (sobota) o godz: 11:00 na Placu Kolegiackim Bazyliki Św. Małgorzaty w Nowym Sączu odbyła się uroczysta suma odpustowa, na którą pielgrzymowali leśnicy, myśliwi oraz pracownicy parków z ziemi sądeckiej. Wszystko to w ramach trwania Odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego.

Pracownicy Nadleśnictw: Piwniczna, Stary Sącz, Nawojowa, Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy, myśliwi okręgu nowosądeckiego, pracownicy parków krajobrazowych oraz sympatycy pięknej przyrody naszego regionu zanosili przed ołtarz swe troski, modlitwę oraz podziękowania za otrzymane łaski. Ofiarowali oni na ołtarzu kosz z darami z płodów leśnych tj. : miód spadziowy, grzyby, gałązki drzew leśnych, jarzębinę, rośliny runa, nalewkę z owoców leśnych, wyroby z drewna, szyszki, który to wręczyli Nadleśniczy Nadleśnictwa Nawojowa Pan Tomasz Romanowski oraz Łowczy Okręgowy PZŁ w Nowym Sączu Pan Bogusław Rataj. 

Mszę świętą koncelebrował oraz homilię wygłosił Ks. Biskup Mirosław Gucwa z diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Współtowarzyszyli mu liczni księża, którzy modlili się w różnych intencjach.

Podniosłego charakteru nadała wydarzeniu oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa oraz obecność delegacji z pocztami sztandarowymi.

Po Mszy św. obecni oraz emerytowani pracownicy naszego Nadleśnictwa wraz z bliskimi udali się na wiatę turystyczną na Feleczynie, gdzie świętowali rodzinnie Dzień Leśnika zorganizowany w tym dniu przez naszą jednostkę.