Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe wspierają "Przerwany Marsz"

W tym roku obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Celem Przerwanego Marszu jest to, żeby 2-go września 2019 (w poniedziałek), młode pokolenie Polaków razem z Polskimi Dziećmi Wojny (osobami urodzonymi do 8.05.1945 r.), udali się do szkół na inaugurację nowego roku szkolnego 2019/2020.
Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.
Pięć lat okupacji zabrało ich beztroskie dzieciństwo przysparzając dni pełnych cierpień i smutku, niejednokrotnie odbierając im życie.
Wchodząc do szkół/klas razem z młodym pokoleniem pokażą i udowodnią, że ich poświęcenie, ich dramatyczny i trudny los nie poszedł na marne, że dzięki temu co oni przeżyli, dzięki temu, że oni wytrwali, w tej chwili młode pokolenie może spokojnie rozpocząć edukację pod okiem swoich nauczycieli, wychowawców i opiekunów.

Nawojowscy leśnicy deklarują pomoc w dotarciu do szkół emerytowanych pracowników Lasów Państwowych, którzy do momentu zakończenia II Wojny Światowej nie ukończyli 18 lat.