Lista aktualności Lista aktualności

Choinka "POD OKNO PAPIESKIE" 2018

11 grudnia 2018 już po raz trzeci nawojowscy leśnicy zajęli sie dostarczeniem słynnej "Choinki pod Okno Papieskie" przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

To dar małopolskich lesników dla mieszkańców Krakowa a przede wszystkim dla krakowskich dzieci.

Tegoroczna choinka to 45 letnia, 16 metrowa jodła pospolita wybrana przez specjalną komisję  spośród kilkunastu "kandydatek". Rosła w uroczysku Magorzyca w leśnictwie Barnowiec - to obszar leśny miejscowości Maciejowa w gminie Łabowa.

Drzewo odznacza się długą, nisko osadzoną koroną, pięknym ugałęzieniem oraz grubym uigleniem.

Ze względu na trudne warunki górskie (wys.750 m.n.p.m.), operacja wycinki i transportu była bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem pod względem logistycznym.

Na szczęście wszystko się udało i drzewo stoi już bezpiecznie pod Oknem Papieskim.

Już dzisiaj zapraszamy na uroczyste zapalenie światełek na choince przy ul.Franciszkańskiej 3 z udziałem małopolskich lesników.

Uroczystości przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski a oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Zespół Sygnalistów Myśliwskich Nadleśnictwa Nawojowa.

Poniżej zamieszczamy relacje mediów z operacji wycinki drzewa:

https://sadeczanin.info/wiadomosci/choinka-z-nadlesnictwa-nawojowa-stanie-pod-oknem-papieskim-w-krakowiehttps://sadeczanin.info/wiadomosci/choinka-z-nadlesnictwa-nawojowa-stanie-pod-oknem-papieskim-w-krakowie

https://www.youtube.com/watch?v=UBMFvyMNEr0

http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/sadecka-jodla-bedzie-cieszyc-oczy-pod-oknem-papieskim,4344199,artgal,t,id,tm.html

http://www.rdn.pl/news/jodla-lasow-nadlesnictwa-nawojowa-trafi-krakowa-wideo

 

fot.P.Nosal